jQuery-Colorbox - en to bg_BG translation catalogue (121 entries)

en: %1$s Settings
bg_BG: %1$s Настройки

en: %1$s settings were successfully deleted.
bg_BG: Настройките на %1$s са изтрити успешно.

en: Activate debug mode
bg_BG: Активиране на режим за дебъгване

en: Add JavaScript to footer
bg_BG: Добавяне на JavaScript в края на страницата

en: Add JavaScript to footer instead of the header.
bg_BG: Добавяне на JavaScript в края на страницата, вместо в началото.

en: Add Slideshow functionality for %1$s Groups
bg_BG: Добавяне на слайдшоу функционалност на %1$s групи

en: Add Slideshow to groups
bg_BG: Добавяне на слайдшоу към групи

en: Add Zoom overlay to pictures
bg_BG: Добавяне на увеличение на снимките

en: Add Zoom overlay to pictures that open in a Colorbox.
bg_BG: Добавяне на увеличение на снимките, които са отворени в Colorbox.

en: Adds debug information and non-minified JavaScript to the page. Useful for troubleshooting.
bg_BG: Добавяне на информация за дебъгване и неминифициран JavaScript към страницата. Полезно при остраняване на неизправности.

en: Allows for preloading of "next" and "previous" content in a group, after the current content has finished loading. Uncheck box to disable.
bg_BG: Позволява предварително зареждане на "следващо" и "предишно" съдържание в група, след зареждане на текущото съдържание. Махнете отметката за изключване.

en: Automate %1$s for all images in pages, posts and galleries
bg_BG: Автоматично включване на %1$s за всички изображения в страници, публикации и галерии

en: Automate %1$s for all other images
bg_BG: Използване на %1$s за всички останали изображения

en: Automate %1$s for all text links to images
bg_BG: Използване на %1$s за всички текстови връзки към изображения

en: Automate %1$s for images in WordPress galleries only
bg_BG: Автоматично включване на %1$s за всички изображения <b>само</b> в галериите Wordpress

en: Automate hiding of flash objects
bg_BG: Автоматично скриване на flash обекти

en: Automatically add colorbox-class to all images that are not in posts and pages (e.g. the sidebar).
bg_BG: Автоматично добавяне на colorbox-class към всички изображения, които не са в публикации и страници (напр. в страничната лента).

en: Automatically add colorbox-class to images in WordPress galleries, but nowhere else. Images in one page or post are grouped automatically.
bg_BG: Автоматично добавяне на colorbox-class към всички изображения <b>само</b> от галериите на Wordpress. Изображенията в една страница или публикация се групират автоматично.

en: Automatically add colorbox-class to images in posts and pages. Also adds colorbox-class to galleries. Images in one page or post are grouped automatically.
bg_BG: Автоматично добавяне на colorbox-class към всички изображения в публикации, страници и галерии. Изображенията в една публикация или страница се групират автоматично.

en: Automatically add colorbox-link-class to all links that point to images.
bg_BG: Атоматично добавяне на colorbox-link-class към всички връзки, сочещи съм изображения.

en: Automatically hide embeded flash objects behind the Colorbox layer.
bg_BG: Автоматично скриване на вградени flash обекти зад слоя на Colorbox.

en: Check the box and click this button to delete settings of this plugin.
bg_BG: Поставете отметка в кутията и натиснете този бутон за изтриване на настройките на това разширение.

en: Close Colorbox on overlay click
bg_BG: Затваряне на Colorbox при кликване

en: Colorbox settings
bg_BG: Настройки на Colorbox

en: Delete Settings
bg_BG: Изтриване на настройките

en: Did not delete %1$s settings. Either you dont have the nececssary rights or you didnt check the checkbox.
bg_BG: Настройките на %1$s не са изтрити. Или нямате необходимите права или не сте поставили отметка на кутията.

en: Did not update settings, you do not have the necessary rights.
bg_BG: Настройките не са обновени успешно, нямате необходимите права.

en: Disable ESC to close Colorbox and arrow keys to go to next and previous images
bg_BG: Изключване на клавиша ESC за затваряне на ColorBox и изключване на преместването на следващо и предишно изображение чрез стрелките на клавиатурата

en: Disable keys
bg_BG: Изключване на клавишите

en: Disable loop
bg_BG: Изключване на цикъла

en: Disable looping through image groups
bg_BG: Изключване на цикъла между групи от изображения

en: Disable warning
bg_BG: Изключване на предупрежденията

en: Disables the warning that is displayed if the plugin is activated but the auto-colorbox feature for all images is turned off.
bg_BG: Изключване на предупреждението, което се появява, ако разширението е активирано, но автоматичната Colorbox функционалност за всички изображения е изключена.

en: Do not set height
bg_BG: Не е зададена височина

en: Do not set width
bg_BG: Не е зададена ширина

en: Donate
bg_BG: Дарете

en: Donate using Paypal
bg_BG: Дарете чрез Paypal

en: Enter Custom Amount
bg_BG: Въвеждане на сума по Ваш избор

en: If checked, enables closing ColorBox by clicking on the background overlay
bg_BG: Ако има отметка, ColorBox се затваря при кликване върху фона

en: If enabled and if maximum width of images, maximum height of images, width of the Colorbox, or height of the Colorbox have been defined, ColorBox will scale photos to fit within the those values
bg_BG: Ако опцията е активирана, при зададени максимална височина и ширина на изображенията, ширина и височина на Colorbox, то Colorbox ще мащабира снимките, така че да се поберат в тези размери

en: If you would like to make a small (or large) contribution towards future development please consider making a donation.
bg_BG: Ако желаете да имате малък (или голям) принос към бъдещото развитие на разширението, моля направете дарение.

en: Initial height of the Colorbox
bg_BG: Първоначална височина на Colorbox

en: Initial width of the Colorbox
bg_BG: Първоначална ширина на Colorbox

en: Latest donations
bg_BG: Последни дарения

en: Maximum height of an image
bg_BG: Максимална височина на изображенията

en: Maximum height of the Colorbox
bg_BG: Максимална височина на Colorbox

en: Maximum height of the Colorbox used for links
bg_BG: Максимална височина на Colorbox, използван за връзки

en: Maximum width of an image
bg_BG: Максимална ширина на изображенията

en: Maximum width of the Colorbox
bg_BG: Максимална ширина на Colorbox

en: Maximum width of the Colorbox used for links
bg_BG: Максимална ширина  на Colorbox, използван за връзки

en: Opacity
bg_BG: Прозрачност

en: Or
bg_BG: или

en: Please enter the URL you'd like me to link to in the donors lists
bg_BG: Моля въведете URL, който желаете да добавя в листа с дарителите

en: Plugin settings
bg_BG: Настройки на разширението

en: Preload images
bg_BG: Зареждане на изображенията предварително

en: Remove link from Meta-box
bg_BG: Премахване на връзката от мета-кутията

en: Remove the link to the developers site from the WordPress meta-box.
bg_BG: Премахване на връзката към сайта на разработчиците от мета-кутията на Wordpress

en: Resize images
bg_BG: Преоразмеряване на снимките

en: Return to Your Dashboard
bg_BG: Обратно към работното табло

en: Save Changes
bg_BG: Запазване на промените

en: Select Preset Amount
bg_BG: Избиране на предварително зададена сума

en: Select the theme you want to use on your blog.
bg_BG: Избиране на темата, която искате да използвате във Вашия блог.

en: Set height of the Colorbox
bg_BG: Задаване на височина на Colorbox

en: Set maximum height of an image
bg_BG: Задаване на максимална височина на изображението

en: Set maximum width of an image
bg_BG: Задаване на максимална ширина на изображението

en: Set the maximum height of the Colorbox before the content is loaded
bg_BG: Задаване на максималната височина на Colorbox преди зареждане на съдържанието

en: Set the maximum height of the Colorbox itself in relation to the browser window to a value between in percent or pixels. If the image is bigger than the colorbox, scrollbars are displayed. If height is not set, the Colorbox will be as high as the picture in it
bg_BG: Задаване на максималната височина на Colorbox, в зависимост от размера на браузъра в проценти или пиксели. Ако изображението е по-голямо от Colorbox ще се появят скролове. Ако височината не е зададена, Colorbox ще бъде висок колкото снимката в него

en: Set the maximum height of the image in the Colorbox in relation to the browser window to a value in percent or pixels. If maximum height is not set, the image is as high as the Colorbox
bg_BG: Задаване на максимална височина на изображението в Colorbox, в зависимост от размера на браузъра в проценти или пиксели. Ако максималната височина не е зададена, изборажението е високо колкото Colorbox

en: Set the maximum width of the Colorbox before the content is loaded
bg_BG: Задаване на максималната ширина на Colorbox преди зареждане на съдържанието

en: Set the maximum width of the Colorbox itself in relation to the browser window to a value between in percent or pixels. If the image is bigger than the colorbox, scrollbars are displayed. If width is not set, the Colorbox will be as wide as the picture in it
bg_BG: Задаване на максималната ширина на Colorbox, в зависимост от размера на браузъра в проценти или пиксели. Ако изображението е по-голямо от Colorbox ще се появят скролове. Ако ширината не е зададена, Colorbox ще бъде широк колкото снимката в него

en: Set the maximum width of the image in the Colorbox in relation to the browser window in percent or pixels. If maximum width is not set, image is as wide as the Colorbox
bg_BG: Задаване на максимална ширина на изображението в Colorbox, в зависимост от размера на браузъра в проценти или пиксели. Ако максималната ширина не е зададена, изборажението е широко колкото Colorbox

en: Set width of the Colorbox
bg_BG: Задаване на ширина на Colorbox

en: Sets the speed of the "fade" and "elastic" transitions, in milliseconds
bg_BG: Задаване на скоростта на преходите "избледняване" и "еластично", в милисекунди

en: Sets the speed of the slideshow, in milliseconds
bg_BG: Определяне на скоростта на слайдшоуто, в милисекунди

en: Settings
bg_BG: Настройки

en: Speed of the slideshow
bg_BG: Скорост на слайдшоуто

en: Start Slideshow automatically
bg_BG: Автоматично стартиране на слайдшоу

en: Start Slideshow automatically if slideshow functionality is added to %1$s Groups
bg_BG: Автоматично стартиране на слайдшоуто, ако слайдшоу функционалността е добавана към  %1$s групи

en: Submit
bg_BG: Въвеждане

en: Successfully updated %1$s settings.
bg_BG: Настройките на %1$s са актуализирани успешно.

en: Thank you for your donation.
bg_BG: Благодарим Ви за дарението.

en: The english translation was done by <a href="http://www.techotronic.de">Arne Franken</a>.
bg_BG: Българският превод е направен от <a href="http://nikolay.zaynelov.com">Николай Зайнелов</a>.

en: The overlay opacity level. Range: 0 to 1
bg_BG: Ниво на прозрачност на слоя. В границите от 0 до 1

en: The transition type of the Colorbox. Can be set to "elastic", "fade", or "none"
bg_BG: Вида на преход в Colorbox. Може да бъде зададен като "еластично", "избледняване" или "никакъв".

en: Theme
bg_BG: Тема

en: Theme #1
bg_BG: Тема №1

en: Theme #10
bg_BG: Тема №10

en: Theme #11
bg_BG: Тема №11

en: Theme #12
bg_BG: Тема №12

en: Theme #13
bg_BG: Тема №13

en: Theme #14
bg_BG: Тема №14

en: Theme #15
bg_BG: Тема №16

en: Theme #2
bg_BG: Тема №2

en: Theme #3
bg_BG: Тема №3

en: Theme #4
bg_BG: Тема №4

en: Theme #5
bg_BG: Тема №5

en: Theme #6
bg_BG: Тема №6

en: Theme #7
bg_BG: Тема №7

en: Theme #8
bg_BG: Тема №8

en: Theme #9
bg_BG: Тема №9

en: Theme screenshot
bg_BG: Скрийншот на темата

en: Top donations
bg_BG: Топ дарения

en: Transition speed
bg_BG: Скорост на прехода

en: Transition type
bg_BG: Вид на прехода

en: Translation
bg_BG: Превод

en: Use jQuery library from Google
bg_BG: Използване на jQuery библиотеката от Google

en: Use jQuery library version %1$s from Google instead of the one that comes with WordPress.
bg_BG: Използване на jQuery библиотека версия %1$s от Google вместо библиотеката, инсталирана в WordPress.

en: Using
bg_BG: Използвайки

en: close
bg_BG: затваряне

en: elastic
bg_BG: еластично

en: fade
bg_BG: избледняване

en: milliseconds
bg_BG: милисекунди

en: needs attention: the plugin is not activated to work for all images.
bg_BG: внимание: разширението не е актирирано за работа с всички изображения.

en: next
bg_BG: следващ

en: none
bg_BG: никакъв

en: percent
bg_BG: проценти

en: pixels
bg_BG: пиксела

en: previous
bg_BG: предишен

en: start slideshow
bg_BG: стартиране на слайдшоу

en: stop slideshow
bg_BG: спиране на слайдшоу

en: {current} of {total} images
bg_BG: {current} от {total} изображения
