jQuery-Colorbox 3.3 Malay (Bahasa/Melayu) - en to ms_MY translation catalogue (82 entries)

en: Theme #1
ms_MY: Tema #1

en: Theme #2
ms_MY: Tema #2

en: Theme #3
ms_MY: Tema #3

en: Theme #4
ms_MY: Tema #4

en: Theme #5
ms_MY: Tema #5

en: Theme #6
ms_MY: Tema #6

en: Theme #7
ms_MY: Tema #7

en: Theme #8
ms_MY: Tema #8

en: Theme #9
ms_MY: Tema #9

en: Theme #10
ms_MY: Tema #10

en: Theme #11
ms_MY: Tema #11

en: Theme #12
ms_MY: Tema #12

en: Theme #13
ms_MY: Tema #13

en: Theme #14
ms_MY: Tema #14

en: Theme #15
ms_MY: Tema #15

en: percent
ms_MY: peratus

en: pixels
ms_MY: piksel

en: elastic
ms_MY: anjal

en: fade
ms_MY: pudar

en: none
ms_MY: tiada

en: Successfully updated %1$s settings.
ms_MY: Tetapan %1$s telah berjaya dikemaskinikan

en: %1$s settings were successfully deleted.
ms_MY: Tetapan %1$s telah berjaya dibubarkan

en: needs attention: the plugin is not activated to work for all images.
ms_MY: perhatian diperlukan: palam (plugin) tidak diaktifkan untuk semua imej

en: Settings
ms_MY: Tetapan

en: Did not update settings, you do not have the necessary rights.
ms_MY: Tetapan tidak dikemaskini, anda tidak mempunyai kebenaran yang diperlukan

en: Did not delete %1$s settings. Either you dont have the nececssary rights or you didnt check the checkbox.
ms_MY: Tetapan %1$s tidak dibubarkan. Sama ada anda tidak mempunyai kebenaran yang diperlukan atau anda tidak menanda pada kotak pilihan

en: Using
ms_MY: Menggunakan

en: close
ms_MY: tutup

en: next
ms_MY: selepasnya

en: previous
ms_MY: sebelumnya

en: start slideshow
ms_MY: mula persembahan-slaid

en: stop slideshow
ms_MY: henti persembahan-slaid

en: {current} of {total} images
ms_MY: {current} daripada {total} imej

en: %1$s Settings
ms_MY: Tetapann %1$s

en: Theme
ms_MY: Tema

en: Select the theme you want to use on your blog.
ms_MY: Pilih tema yang anda mahu guna untuk blog anda.

en: Theme screenshot
ms_MY: Paparan tema

en: Add Slideshow to groups
ms_MY: Tambah persembahan-slaid di dalam kumpulan

en: Add Slideshow functionality for %1$s Groups
ms_MY: Menambah kefungsian persembahan-slaid untuk %1$s Groups

en: Start Slideshow automatically
ms_MY: Auto-mula persembahan-slaid

en: Start Slideshow automatically if slideshow functionality is added to %1$s Groups
ms_MY: Memulakan persembahan-slaid secara auto sekiranya kefungsian persembahan-slaid telah ditambah kepada %1$s Groups

en: Speed of the slideshow
ms_MY: Kitaran persembahan-slaid

en: milliseconds
ms_MY: milisaat

en: Sets the speed of the slideshow, in milliseconds
ms_MY: Menetapkan kitaran persembahan-slaid, di dalam milisaat

en: Maximum width of an image
ms_MY: Had maksimum lebar sesuatu imej

en: Do not set width
ms_MY: Jangan tetapkan lebar

en: Set maximum width of an image
ms_MY: Tetapkan lebar maksimum sesuatu imej

en: Set the maximum width of the image in the Colorbox in relation to the browser window in percent or pixels. If maximum width is not set, image is as wide as the Colorbox
ms_MY: Menetapkan lebar maksimum sesuatu imej di dalam Colorbox berdasarkan tetingkap pelayar internet di dalam nilai peratus atau piksel. Jika nilai maksimum tidak ditetapkan, imej akan selebar tetapan Colorbox

en: Maximum height of an image
ms_MY: Had maksimum tinggi sesuatu imej

en: Do not set height
ms_MY: Jangan tetapkan tinggi

en: Set maximum height of an image
ms_MY: Tetapkan tinggi maksimum sesuatu imej

en: Set the maximum height of the image in the Colorbox in relation to the browser window to a value in percent or pixels. If maximum height is not set, the image is as high as the Colorbox
ms_MY: Menetapkan tinggi maksimum sesuatu imej di dalam Colorbox berdasarkan tetingkap pelayar internet di dalam nilai peratus atau piksel. Jika nilai maksimum tidak ditetapkan, imej akan setinggi tetapan Colorbox

en: Maximum width of the Colorbox
ms_MY: Had maksimum lebar Colorbox

en: Set width of the Colorbox
ms_MY: Tetapkan lebar Colorbox

en: Set the maximum width of the Colorbox itself in relation to the browser window to a value between in percent or pixels. If the image is bigger than the colorbox, scrollbars are displayed. If width is not set, the Colorbox will be as wide as the picture in it
ms_MY: Menetapkan lebar maksimum Colorbox itu sendiri berdasarkan tetingkap pelayar internet di dalam nilai peratus atau piksel. Jika imej lebih besar daripada Colorbox, palang skrol dipaparkan. Jika tidak ditetapkan, Colorbox akan selebar imej yang dipaparkan

en: Maximum height of the Colorbox
ms_MY: Had maksimum tinggi Colorbox

en: Set height of the Colorbox
ms_MY: Tetapkan tinggi Colorbox

en: Set the maximum height of the Colorbox itself in relation to the browser window to a value between in percent or pixels. If the image is bigger than the colorbox, scrollbars are displayed. If height is not set, the Colorbox will be as high as the picture in it
ms_MY: Menetapkan tinggi maksimum Colorbox itu sendiri berdasarkan tetingkap pelayar internet di dalam nilai peratus atau piksel. Jika imej lebih besar daripada Colorbox, palang skrol dipaparkan. Jika tidak ditetapkan, Colorbox akan setinggi imej yang dipaparkan

en: Resize images
ms_MY: Tala-saiz imej-imej

en: If enabled and if maximum width of images, maximum height of images, width of the Colorbox, or height of the Colorbox have been defined, ColorBox will scale photos to fit within the those values
ms_MY: Jika dipilih dan jika lebar maksimum imej-imej, tinggi maksimum imej-imej, lebar Colorbox atau tinggi Colorbox telah diatur, Colorbox akan mensesuaikan foto supaya muat di dalam nilai-nilai yang telah ditetapkan

en: Close Colorbox on overlay click
ms_MY: Batal Colorbox dengan klik pada lapisan telus

en: If checked, enables closing ColorBox by clicking on the background overlay
ms_MY: Jika ditetapkan, memilih untuk membatalkan Colorbox dengan klik pada lapisan telus latarbelakang

en: Preload images
ms_MY: Pra-muat imej-imej

en: Allows for preloading of "next" and "previous" content in a group, after the current content has finished loading. Uncheck box to disable.
ms_MY: membenarkan pra-muat untuk "berikutnya" (next) dan "sebelumnya" (previous) di dalam kandungan kumpulan, sebaik sahaja kandungan semasa selesai dimuat turun. Nyah-tanda kotak pilihan untuk membubarkan tetapan

en: Transition type
ms_MY: Jenis peralihan

en: The transition type of the Colorbox. Can be set to "elastic", "fade", or "none"
ms_MY: Jenis peralihan Colorbox. Boleh ditetapkan kepada "anjal" (elastic), "pudar" (fade) atau "tiada"

en: Transition speed
ms_MY: Kitaran peralihan

en: Sets the speed of the "fade" and "elastic" transitions, in milliseconds
ms_MY: Menetapkan kitaran peralihan "pudar" dan "anjal", di dalam nilai milisaat

en: Opacity
ms_MY: Kelegapan

en: The overlay opacity level. Range: 0 to 1
ms_MY: Kelegapan/kekaburan lapisan telus. Julat: 0 hingga 1

en: Save Changes
ms_MY: Simpan Ubahsuai

en: Delete Settings
ms_MY: Bubar Tetapan

en: Check the box and click this button to delete settings of this plugin.
ms_MY: Tanda pada kotak pilihan dan klik butang untuk bubar tetapan palam ini

en: Donate
ms_MY: Sumbangan

en: If you would like to make a small (or large) contribution towards future development please consider making a donation.
ms_MY: Sekiranya anda ingin hulurkan sedikit (atau banyak) sumbangan demi pembangunan di masa mendatang silalah membuat sumbangan

en: Automatically add colorbox-class to images in posts and pages. Also adds colorbox-class to galleries. Images in one page or post are grouped automatically.
ms_MY: Menjana secara auto penambahan Colorbox-class untuk setiap imej-imej di dalam setiap kiriman (posts) dan laman (pages). Imej di dalam laman atau kiriman dikumpulkan secara auto.

en: Automatically add colorbox-class to images in WordPress galleries, but nowhere else. Images in one page or post are grouped automatically.
ms_MY: Menjana secara auto penambahan Colorbox-class untuk setiap imej-imej di dalam galeri Wordpress sahaja. Imej di dalam laman atau kiriman dikumpulkan secara auto.

en: Automate hiding of flash objects
ms_MY: Auto-sorok objek flash

en: Disable warning
ms_MY: Abai amaran

en: Disables the warning that is displayed if the plugin is activated but the auto-colorbox feature for all images is turned off.
ms_MY: Mengabaikan amaran yang muncul sekiranya palam (plugin) diaktifkan tetapi ciri-ciri auto-colorbox untuk semua imej tidak terpilih

en: Translation
ms_MY: Alihbahasa

en: The english translation was done by <a href="http://www.techotronic.de">Arne Franken</a>.
ms_MY: Alihbahasa melayu telah disiapkan oleh <a href="http://www.inisahaini.com">Saha-ini Ahmad Safian</a>.
